Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bodziszek cuchn?cy
Autor Wiadomość
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 16:59   

Za miesiąc prawdopodobnie będę naświetlana PUVA lub UVB. W chwili obecnej wypijam 3szklanki bodziszka dziennie,kąpie się w nim i robie okłady 3razy w tygodniu.Moje pyt. czy mogę być naświetlana a równocześnie stosować bodziszka?
 
 
Jagoda 
Jagoda

imie: Jagoda
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 55
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 18:54   

Piłam kiedyś herbatę z budziszka inne zioła też ,trzeba pamiętać ze zioła to też lekarstwa tylko troche łagodniejsze.Trzeba je używać wg. przepisu jeśli się je przedawkóje można sobie zrobić krzywdę .

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 15:55 ]
Przepraszam za błędy ortograficzne ,ale emocje wzięły góre i nie patrzyłam jak piszę tylko co piszę.Przypomniałam sobie jak będąc w ciąży nie wiedziałam czym się leczyć , żeby nie zaszkodzić moim dzieciom.Nawet zioła mają w swoim składzie różne pierwiastki ,których nadmiar w organizmie może mieć negatywny wpływ .Przerywałam wtedy leczenie .
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Paź, 2008 22:20   

Kolejne efekty po Bodziszku. Tym razem zaczynają reagować STOPY kropkami pigmentu :) HURAA!!:) Piję Bodziszek od około miesiąca:)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Paź, 2008 22:22   

Kolejne efekty po Bodziszku. Tym razem zaczynają reagować STOPY kropkami pigmentu :) plamy zaczynają reagować tak samo jak plama którą miałem na twarzy i ona zniknęła i znikałą tak samo jak teraz zaczynają reagować plamy na stopach więc moze sie uda całkowicie wyleczyc HURAA!!:) Piję Bodziszek od 3 tygodni dokładnie i efekty są spore:) Wydałem 7 zł dopiero. Od soboty dołączam Babci + tabletki betakarotenu i selenu.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 11:08   

to miło słyszeć, ze masz efekty :)
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 20:46   

[quote="xmati6"]Kolejne efekty po Bodziszku....

Pozazdrościć. Bo ja piję bodziszka od 3 miesięcy i efekt zerowy
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 18:57   

o jakiej mieszance ziół piszesz Kasia?
Ostatnio zmieniony przez ewebe Nie 12 Paź, 2008 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008 12:43   

Ktoś wie dlaczego włosy na plamach mam czarne tak jak pozostałe włosy a nie białe jak powinno być w przypadku bielactwa skóry? Tak samo brwi i reszta... to dziwne
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008 07:34   

xmati6 napisał/a:
Ktoś wie dlaczego włosy na plamach mam czarne tak jak pozostałe włosy a nie białe jak powinno być w przypadku bielactwa skóry? Tak samo brwi i reszta... to dziwne


Twoje bielactwo jeszcze nie dotarło do mieszków włosowych. I bardzo dobrze. Włosy mogą zmienić kolor po kilka latach, w moim przypadku po 3, ale też nie wszędzie
Ostatnio zmieniony przez slavo Wto 21 Paź, 2008 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008 12:49   

No tak, ale ja zatrzymalem moje bielactwo. Lecze sie olejem Babci, bodziszkiem i dziurawcem + pije witaminy wiec bielactwo dotrze do meszkow wlosowych czy juz nie?
 
 
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008 16:29   

Jak ja byłem u lekarza w Iwoniczu to zwracał szczególną uwagę czy w obrębie plamy włosy zmieniły kolor. Leczenie podobno jest o wiele skuteczniejsze gdy bielactwo nie wyeliminowało barwnika z włosów.
Także dla niego to był duży plus i dobry prognostyk
 
 
Nikita 


Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro 29 Paź, 2008 11:14   

Tak to wszystko czytam i znowu nabrałam nadziei- Do tej pory jedyna rzecza jaka stosuje jest vitix który nawet troche mi pomaga bo kończe 2 tubke a plama na szyi pięknie sie repigmentuje,gorzej z innymi plamami a wręcz z rozlewiskami plam (6na 8cm) tam się pojawiło raptem pare kropek.Lece dzisiaj do apteki po bodziszka cuchnacego i mam nadzieję że cos drgnie bo od kiedy słoneczko sie skończyło mam wrażenie że i repigmentacja się skończyła....
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 17:10   

Od miesiąca kąpie się w bodziszku cuchnącym i robie z niego okłady. Mam wrażenie,że kąpiel w bodziszku koloryzuje skórę,daje efekt lekkiej, żółtej opalenizny.A nie chodzi o kamuflaż, bo użyłabym w tym celu samoopalacza.A pigmentu brak:((. Może ktoś z Was miał podobne wrażenie po kąpielach w bodziszku?Może on daje tylko efekt koloryzacji i nic poza tym..?
Ostatnio zmieniony przez nutella Pon 10 Lis, 2008 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 21:24   

Kapie się w wywarze z bodziszka miesiąc, tak co drugi dzień. Jak na razie zero jakichkolwiek efektów.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 00:15   

U mnie efekt koloryzacji pojawił się po 2 dniach stosowania Bodziszka i to mnie bardzo już ucieszyło... ciężko jest mi stwierdzić po czym pigment zaczyna mi wracać bo stosuje do tego olej Babci, dziurawiec, witaminy, cynk... ale nie poddawajcie się, mysle ze do 3 miesiecy pojawią się pierwsze plamki pigmentu ;) powodzenia!!
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 18:26   

Hej,

mam pytanie co do bodziszka ...
uwielbiam herbatki różnego rodzaju i chce sobie teraz kupic bodziszka stąd moje pytanie, czy bodziszek może mieć jakiekolwiek negatywne działanie albo czy z czymkolwiek wchodzi w reakcję? (np opalanie czy tabletki anty.) ???
Skoro i tak i tak dziennie pije spore ilosci herbaty to dolacze bodziszka do tego.
Powiedzmy ze poza szansa na wyleczenie bielactwa, czy ma jakies inne pozytywne dzialanie? Np czy moze poprawic wyglad cery?
Chce wiedziec czy jest calkowicie nieszkodliwy? :-)
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 20:17   

Hej,

Znalazłem w internecie tylko jedno przeciwwskazanie, że kobiety w ciąży nie mogą stosować bodziszka. Odnośnie zwiększenia wrażliwości na światło, nie mogę znaleźć źródła, by potwierdzić takie działanie, mimo, że napisałem tak w pierwszym poście tego tematu.

A jakie herbatki pijesz? Bo ja też jestem ich "fanem"?
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 20:56   

dziękuję za informację,
ja też właśnie nie mogę znalesc zadnych innych przeciwskazan czy tez negatywnych skutkow ...
ja pije rozne :) najchetniej mietowe i owocowe ...
kupuje w specjalnym sklepie herbacianym i sobie zaparzam w dzbaneczku :grin:

Oprocz informacji o samych pozytywnych skutkach picia czy tez kapieli w bodziszku wyczytalam tez ze pomaga w leczeniu nieplonosci ... hmm?
Mam nadzieje ze to nie dziala w ten sposob ze koliduje z tabl. anty. lub jeszcze gorzej czyli negatywnie na osoby ktore z plodnoscia problemow nie maja ... kurcze teraz sie pokomplikowaly moje plany :) chcialam jutro kupic i pic a tak to bede musiala to skonsultowac z gin. (swoja droga ciekawe czy cos bedzie wiadomo ginekologowi o tym, hihi) i wypytam tez kilka zielarni/aptek ktore mam po drodze...
Ostatnio zmieniony przez AnnNow Pon 13 Kwi, 2009 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009 19:08   

mam takowe pytanko.. powiedzcie mi bo znalazlam na necie bodziszka ziolo i bodziszka BIO czy to ma jakies znaczenie?? no i czy do kapieli jest ten sam co sie pije?? obecnie jestem na etapie poszukiwania jego bo w moim miescie ani w aptekach ani w zielarskich go nie ma a niektorzy patrza na mnie jakbym z innej planety była jak pytam o to zioło jakby 1 raz o nim słyszeli..z góry dziekuje... i jeszcze jedno czy ktoś z Was zamawiał przez neta zioła z firmy EDUMED pytam bo ja jakos nie mam przekonania do internetowych zakupów a widze że oni maja tylko dostepne w sprzedazy ziółko
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 03 Cze, 2009 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 18:42   

Ja kupuje: Ziele bodziszka cuchnącego,herbatka ekologiczna Podlaska, opakowanie 25g., cena ok 4zł. .Na opak. jest napisane,że w zastosowaniu: kąpiel w naparze i do picia. I kąpałam się w tym i robiłam okłady, a także piłam i piję.Na razie nie pomogło, ale na pewno i nie zaszkodziło. Smakuje mi. Kupiłam w sklepie zielarskim, może zapytaj czy mogliby Ci sprowadzić i za jaką cenę?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009 10:24   

A ja zamówiłam tu..http://www.darynatury.pl/ mają różne ziółka i nie tylko
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009 16:27   

Ja pilem i smarowalem sie bodziszkiem przez miesiac, i dziennie sie opalalem na sloneczku i to bardzo, nie wiem czy ten bodziszek mi pomogl ale niektore plamki sie zregenerowaly, warto prubowac
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 13:08   

Byłem ostatnio w sklepie zielarskim i pani sprzedawczyni powiedziała mi ze powoli wycofują zioła sypane, i bodziszek tez sie traci, dlatego powiedziała żebym wykupił za wczasu bo mogę juz nie znaleźć nigdzie. Podała mi adres do pewnej strony w którym ludzie głosują za tym żeby zioła sypane pozostały. Więc ludzie wykupujcie zioła
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 15:52   

darynatury.pl tam są te zioła i jak dzwoniłam do nich by domówić i zamówić sobie pokrzywę to powiedziano że mają ,u mnie np.w BB nie kupi się nigdzie...a niektórzy nawet nie słyszeli o bodziszku który wsumie nie jest taki zły w smaku jak się okazuje....a czy działa nie wiem bo od kilku dni dopiero go piję,,,
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Sob 27 Cze, 2009 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 09:52   

mam takowe pytanko czy bodziszka można połączyć z rutą??znaczy razem je wymieszać a potem zaparzyć i pić,bo nigdzie nie znalazłam wzmianki,a wiem że niektórych ziół nie powinno się łączyć...
 
 
melia09 

imie: Amelia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 13:07   

Dzisiaj byłam u dermatologa. Pani doktór zaleciła mi pić bodziszka cuchnącego i rutę. Nie mówiła nic o tym żeby nie łączyć tych ziół razem. Powiedziała żeby szczyptę zioła zalać całą szklankę wrzącej wody i parzyć pod przykryciem 10 min. Podzielić tą szklankę na 3 części i pic 30 min przed posiłkiem. Jak to ona powiedziała żeby nie wszystko na raz tylko małymi dawkami.
Pozdrawiam
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 14:23   

Piłem przez kilka miesięcy. Efekt ZEROWY, ale próbuj, oby w twoim przypadku było inaczej...
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 17:13   

Ja mieszam jeszcze z Arcydzieglem wszystko zaparzam w garnku, gotuje przez 10 minut dla lepszego efektu. Ekekt skora zaczyna reagowac w polaczeniu ze sloncem.
 
 
eva 
eva

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009 15:48   

[quote="ixi02"]mam takowe pytanko.. powiedzcie mi bo znalazlam na necie bodziszka ziolo i bodziszka BIO czy to ma jakies znaczenie?? no i czy do kapieli jest ten sam co sie pije?? obecnie jestem na etapie poszukiwania jego bo w moim miescie ani w aptekach ani w zielarskich go nie ma a niektorzy patrza na mnie jakbym z innej planety była jak pytam o to zioło jakby 1 raz o nim słyszeli..z góry dziekuje... i jeszcze jedno czy ktoś z Was zamawiał przez neta zioła z firmy EDUMED pytam bo ja jakos nie mam przekonania do internetowych zakupów a widze że oni maja tylko dostepne w sprzedazy ziółko
ja też mam podobne pytnie ponieważ kupiłam bidziszka ale na opakowaniu nie pisze że można pić tylko do kąpieli więc nie wiem czy można go również pić czy do picia jest jakiś inny
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009 16:03   

ja kupowalem tez bodziszek i pisalo, ze do kapieli. ale go pilem i sie nie otrulem :D a babka w zielarskim wiedziala, ze to na bielactwo i mowila, ze to nalezy dlugooo pic...
 
 
eva 
eva

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009 23:02   

Dzięki za odpowiedź , jeszcze jakbyś napisał czy coś pomogło i ile czasu piłeś?
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 08:12   

mnie nie pomogło osobiście, ale też nie piłam tego pewnie wystarczająco długo, bo codziennie przez 2 tygodnie i nic...
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 08:44   

eva napisał/a:
Dzięki za odpowiedź , jeszcze jakbyś napisał czy coś pomogło i ile czasu piłeś?


ja pilem i smarowalem sie bodziszkiem. plamy smarowane sie troche repigmentowaly, zas po piciu normalnie sie czulem itp. nie wiem czy cos pomogl, ale narazie go nie uzywam bo mam ziola od Bonifratrow
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 11:07   

Znasz sklad tych ziol od Bonifratow?
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:17   

znam - bo ziola nie byly zmieszane tylko w opakowaniach. jednak oni maja kilka zestawow na bielactwo, wiec bez sensu pisac to na forum. ten moj zestaw jest typowo dla nerwusow i chyba to klucz do sukcesu :)
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:24   

Bodziszek tak samo jak ruta i arcydziegiel uwrażliwiają na promienie UV becouse zawierają prasoleny, tak ze jeśli to pijecie to korzystajcie ze słońca to jest klucz ;)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:25   

Bodziszek cuchnący zawiera psoraleny?
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:32   

Pierwsza Strona Czesiu, opisał co nieco
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 18:12   

Ja sobie Psoraleny zamowilem w tabletkach za 2 dolary wiec starczy mi i nie musze niczego pic:)
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 19:15   

Ale jeszcze nie odkryli złotego środka, bodziszek i inne zioła które pomagają w bielactwie posiadają tez inne cenne przy naszej chorobie związki. Tak ze nie masz pewności ze same prasoleny ci pomogą, ale tak już w naszej przypadłości jest ze nie wiadomo co pomaga, są tylko przypuszczenia.
 
 
melia09 

imie: Amelia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 07:22   

Witam wszystkich! Jutro minie tydzień jak piję bodziszka cuchnącego oraz rutę. I mam dobre wieści mam 13 kropeczek pigmentu na brodzie i złe wieści: białe plamki koło kostki i pod kolanem. zastanawiam się dlaczego tak się dzieję, że w jednym miejscu coś drgnie a w kolejnych miejscach wyskakuje coś nowego. Już miałam nadzieję, że moje plamy wybierają się na dłuższy urlop, ale chyba jednak zmieniły plany i postanowiły zostać a nawet się rozmnożyć, cóż poczekamy zobaczymy. A dodam może jeszcze, że przy tych ziółkach zalecono mi pić cynk, witaminę B1, A+E.
Pozdrawiam
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 09:16   

melia09, nie wykazano czy bodziszek i ruta szkodzi, natomiast zalecają pic przy naszym schorzeniu. Ja piję bodziszka rutę i arcydzięgiel i mam efekty bo nic innego nie stosuję, żadnych mazideł. Wiec Pomaga, a czy szkodzi to na sobie nie zauważyłem. Powodów może być dużo
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 17:10   

melia09 napisał/a:
Witam wszystkich! Jutro minie tydzień jak piję bodziszka cuchnącego oraz rutę. I mam dobre wieści mam 13 kropeczek pigmentu na brodzie

Na serio?? Jakie jeszcze metody oprócz tego bodziszka stosowałaś???
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 10:16   

jak wiadomo od wieków stosowano bodziszka ,rutę i inne zioła na wiele schorzeń w tym bielactwo,i wielu pomaga,ale ja mam wrażenie że na mnie działa to odwrotnie to znaczy piję bodziszka i rutę od jakiegoś miesiąca i zauważyłam że od czasu jak zaczęłam to stosować, pojawiają mi się na nogach małe plamki tak jakbym opalała się przez sitko z tym że to są białe nie brązowe,jestem przerażona i nie wiem czy nie przestać tej kuracji, bo boje się że w jakiś dzień się obudzę z wielką plama na nodze:( nic innego nowego nie wprowadzałam poza naświetlaniem...nie wiem dlaczego tak jest że wiele rzeczy u mnie działa na odwrót,i to nie tylko w przypadku tych ziół ,może dlatego że mam grupe krwi "O" a jak wiadomo ona ma też ma znaczenie w życiu człowieka...
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 16:05   

A miałem sobie już zakupić tego bodziszka, no nic spróbuję i zobaczę jakie będą efekty..;/
Ale kurczę myślę, że grupa krwi nie ma ixi02 z tym nic wspólnego.
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 17:15   

Ja pije cały czas bodziszka i jakies efekty są :mrgreen:
Lecz potrzeba dużo cierpliwosci i czasu.
Pozdrawiam
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 17:32   

Gdzie masz te efekty i jak dlugo go pijesz?
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 14:52   

kupiłam bodziszek i przez 2 dni zaczełam go pić. potem wrócił mój lekarz z urlopu i go spytałam o to zioło. okazało się że gdy mam naświetlania to lepiej go nie pić ponieważ działa światłouczulająco i można dostać poparzeń skóry. :(
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 15:53   

i włąsnie czesto o to POPARZENIE chodzi. czesto ludzie specjalnie doprowadzają do miejscowych poparzen skóry , bo tylko TAKI MOCNY BODZIEC jest w stanie pobudzic skóre do produkcji melanocytów. Moj znajomy z nad morza w lecie opala po 6 godzin w ostrym słoncu ,ze nastepnego dnia na dłoniach i przedramionach na bąble po 10 cm2 ( jak bąbel pęka to wycieka z niego z 200 ml plynu ( szklanka ) . Po czasie dochodzi do pigmentacji ...pod koniec upalnego lata czesto dłonie zapigmentowyją mu sie w 90 % . I ma spokoj jakies poł roku. w połowie zimy znowu pigment zanika... i rączki znowu białe.... i tak w kółko . MAsa ludzi pisało na tym forum ,ze gdy chodzily na solarium na 5-10 minut to zadnych efektow , a jak dłuzej , az doszło do poparzeń to zaczęła sie pigmentacja.
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 16:31   

teraz to ja już sama nie wiem jak to jest. pewnie u każdego w inny sposób skóra reaguje i trzeba szukac czegoś odpowiedniego dla siebie. wiem jedno. mój tato zanim trafił na lampy przez 20 lat chodził biały. nie miał juz prawie nic pigmentu. od ok 3 lat naświetla się i już w tej chwili ma o wiele więcej skóry z pigmentem niż bez. nie trzeba tracić nadziei- to chyba najważniejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo