Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BICOM leczenie
Autor Wiadomość
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 13:39   BICOM leczenie

Witam!
Czy ktoś leczył się biorezonansem (BICOM)?Ja dziś na 16:30 idę na ogólne badanie całego organizmu.Pani powiedziała mi,że bielactwo jest objawem stanu zapalnego w organiźmie lub alergią i ona na 100% wykryje przyczynę tym badaniem i zleci konkretne leczenie.Moje plamki na dłoniach nadal postępują.Przypomniałam sobie,że jak byłam mała chodziłam na BICOM,plamki już się nie rozrastały,a wręcz samoistnie zaczęły zanikać.Nigdy się nie leczyłam w żaden inny sposób,więc może to BICOM zatrzymał moje bielactwo?Chodziłam jako nastolatka na masaże całego ciała,ale nie były robione pod kontem bielactwa.Więc pozostaje tylko biorezonans.Co o tym myślicie?
Odezwę się po wizycie.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 14:58   

Niewiem czy ktoś z tego forum leczył sie biorezonansem,przeczytałam prawie wszystkie posty i nic sobie takiego nie przypominam,ale wydaje mi się to dosyć prawdopodobne że bielactwo może być objawem stanu zapalnego w organiżmie lub alergią.nie zapomnij napisać co i jak,jak już będziesz po wizycie.pozdrawiam
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 17:26   

Ja nie slyszlam nigdy o tej metodzie. Bardzo prosze o inf po wizycie
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 20:36   

A więc tak,jestem już po wizycie.Zapłaciłam 240 zł za 2 godz. badań.To i tak lepiej niż u pani dermatolog która po 15 min rozmowie wzięła 150 zł.Czy jestem mądrzejsza teraz i czy więcej wiem o chorobie?Masakra,dowiedziałam się tylu rzeczy o moim organiźmie,że teraz już jestem w kompletnej kropce i nie wiem co dalej.Z tych badań wynika,że mam kilka ognisk zapalnych w całym organiźmie(m.in. tarczyca,trzustka,śledziona,migdałki i jeszcze wiele innych)Pani diagnostyczka stwierdziła,że jeśli postawi diagnozę to nigdy się nie myli i że 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie.Okazało się,że jestem uczulona na gluten,więc powinnam przejść na specjalną dietę i 3 razy na odczulanie.Powiedziała mi,że moje bielactwo jest objawem tych stanów zapalnych i że jeśli wszystko wyleczę to pozbędę się bielactwa.I tu jest pies pogrzebany,bo to kosztowne leczenie(oczywiście nierefundowane)Od 2 tygodni piję bodziszek cuchnący,od 2 dni ostropest plamisty i od 2 dni plamy smaruję olejem z dziurawca.Chciałam dokupić jeszcze lampę medisun 311nm i tak się leczyć...do dnia dzisiejszego,bo pani powiedziała,że nie wyleczę się z bielactwa jeśli nie wyleczę jego przyczyny.Sama nie wiem co mam robić?W sumie ma rację,bo co mi po repigmentacji plam skoro wyjdą nowe z powodu niewyleczonych ognisk zapalnych?Co myślicie o tym?Niekonwencjonalne leczenie,ale ziółka też do takiego należą i pomagają.Nadmieniam,że przy tej terapii nie muszę rezygnować z moich ziółek.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 11:28   

ja niewiem co o tym sądzic,masakra,no ale jak już zaczęłaś się leczyć tą metodą to powinnaś wytrwać do końca.przerażają mnie tylko koszty!ja niewiem co sie dzieje w tej pie...polsce jak jesteś człowieku na coś chory to strzel se w łeb,nic ci państwo nie pomoże!my mamy tylko podatki płacić!!!!!i gówno z tego.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 11:45   

koszty sa ale jak by ktos dal pewnosc ze to wyleczy bielactwo to ja awet z 5tys moge zaplacic. Ja naprawde widze ze stres ma tutaj znaczenie, jak sie nie denerwuje to jest ok.

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2012 12:50 ]
tez takie to dziwne napisalas moje bielactwo jest objawem tych stanów zapalnych i że jeśli wszystko wyleczę to pozbędę się bielactwa. leczenie wszystkiego jest napewno bardzo trudne i czasochlonne. Ale bielactwo to jest jakis efekt wychodzacy na skorze bo cos w srodku sie dzieje. Ja mysle ze powinnas kontynuowac leczenie jezeli finanse ci na to pozwalaja. Juz znalalamz takie leczenie tez u mnie. Dziwi mnie tylko to dlaczego u niektorych lamy same zanikaja? wtedy ten stan zapalny zmniejsza sie?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 12:28   

na to wygląda.Może przez zmiane trybu życia,albo jakieś samoistne wyeliminowanie stanu zapalnego.
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 13:37   

U mnie przez ponad 20 lat plamy stały w miejscu(miałam ich bardzo mało) i same się repigmentowały.Nie wiem od czego się same pigmentowały,na pewno było to nieświadome moje działanie.Co do BICOMU ta pani nie dała mi 100% pewności,że wyleczy,ale powiedziała,że jest to duże prawdopodobieństwo jeśli się wyleczę.Ja również dałabym nawet 10 tys i więcej za 100% gwarancję wyleczenia.W sobotę idę na wesele,po niem przechodzę od przyszłego tygodnia na dietę bezglutenową.Zobaczę co będzie,na pewno nie zaszkodzi
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 13:45   

Życzę udanego leczenia i napisz jak będą jakieś postępy.powodzenia i pozdrawiam.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 14:03   

czego bedziesz musiala unikac w tej diecie? jakie jeszcze bedziesz miec "zabiegi"?

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2012 21:28 ]
tak teraz muysle i mi plamki wyszly niby po urazie ale na brzuchu mialam cala skore zluszczona a plamki wyszly tylko kolo pepka po jednej i drugiej stronie z tym ze po jednej stronie jedna mala a po drugiej jedna duza i 3male. Plamki wyszly mi po roku od mojej przeprowadzki a tutaj zaczelam sie troche inaczej odzywiac wiec moze to cos wplynelo. Moja mam ma wrażliwy żołądek bo czesto narzea ze ja boli ale ona nie ma plam. Z kolei mojego taty ciotka miala bielactwo, ale nie wiem jak bylo z jej matka bo ona zmarla jak ciocia i moja babcia mialy po3lata i jakos nigdy nie dociekalam bo plamki mam od 1,5roku.

[ Dodano: Sro 08 Sie, 2012 12:04 ]
a teraz tak mysle czy stan zapalny moze byc spowodowany od zeba? Mi od jakiegos roku co jakis czas pucjhnie dziaslo pod jednym zebem. Boje sie dentysty i tylko ten zab cos szwankuje.
 
 
Lili30 

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 02:06   

Witam,Moja coreczka ma bielactwo od 4 lat,przez przypadek dowiedzialam sie o osobie,ktora wyleczyla chlopca z bielactwa Bicomem.Bylam u niego na rozmowie-powiedzial mi ze przyczyna bielactwa jest slabe krazenie.Zaczelismy terapie-bylam z moja coreczka juz 4 razy,temu chlopcu zatrzymalo sie bielactwo po 20 sesjach a pigmet pojawil sie po kolejnych 20. Meszczyzna powiedzial mi ze nic mi nie gwarantuje to jest 50%na 50% ,zawsze jakas nadzieja, a Bicom nie zagraza jej zdrowiu.Przed nami jeszcze 16 sesji,bede dawala znac jak nam idzie i czy cos to pomaga.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 08:17   

a na jakiej podstawie stwierdzil ze bielactwa przyczyna jest slabe krazenie krwi?

[ Dodano: Czw 09 Sie, 2012 09:18 ]
Ile lat ma twoja corka? duzo ma plam?

[ Dodano: Czw 09 Sie, 2012 09:24 ]
jak wyglada taka sesja?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 16:28   

Ja połączyłam pare faktów i doszłam do tego że coś musi być związanego z tym słabym krązeniem krwi.Szanti,pisałaś że po ginko repigmentacja nastąpiła bardzo szybko,a więc czytając działanie tego ginkofaru natrafiłam na takie zdanie;Znosi skurcz naczyń,zmniejsza lepkość krwi i agregacje krwinek,dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrązenia tkankowego krwi.co o tym myślicie?

Ja narazie z suplementów biore tylko magnez i witamine b12,ale jutro kupie sobie ten ginkofar.
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 13:05   

Ciekawa sprawa, nie wiem jak to jest u mnie z krążeniem ale ogólnie często zdarza mi się mieć tzw. zimne dłonie co jest bodaj własnie przyczyną słabego krążenia. Temat do zbadania choć z jednej strony nie widzę specjalnie zależności może po za tym że bielactwo podobno jest chyba przenoszone m.in. przez układ immunologiczny.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 14:48   

ja także mam często zimne dlonie i stopy.i ogólnie jest mi zawsze chłodniej niż innym.niektórzy znajomi sie ze mnie smieją ze jak ubiore spodenki to juz musi byc naprawde gorąco. :grin:

[ Dodano: Pią 10 Sie, 2012 16:05 ]
tylko że znam wielu ludzi którzy mają słabe krążenie a plam nie mają.widocznie musi się na to złożyc więcej czynników.To będzie napewno jakaś reakcja łańcuchowa.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 17:07   

to nie jest regula bo ja nie odczuwam czegos takiego. jedni pisza ze plamy spowodowane sa jakims zapaleniem, ilu chorych tyle teorii.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 17:12   

ja jestem chyba najgorszym przypadkiem bo do mnie to większośc teorii pasuje.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 17:20   

to mozesz zaczac to badac az dojdziesz ktore powoduje plamy.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 17:32   

no chyba tak będe musiała zrobić.chociaż z drugiej strony wielu ludzi tutaj pisze że wszystkie wyniki mają w porządku a plamy nadal są.Ja już niewiem,może jak będe konsekwentna w przestrzeganiu zdrowego trybu zycia i wytrzymie te 2 lata pijąc zioła to bielactwo sie zmniejszy.i tak juz widze postępy a dopiero od poł roku zaczęłam coś z tym robić.
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 07:38   

Tu bardziej chodzi o to że samo krążenie może mieć wpływ na szybkość postępowania vitiligo lub jego repigmentacji, a nie o to jakoby słabe krążenie było przyczyną powstania vitiligio jako tako u osoby na nie nie cierpiącej.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 14:03   

bardzo prawdopodobne.
 
 
Lili30 

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 22:24   

szanti12318, Witam,moja corka ma 6 lat,plamy pojawily sie jak miala 2 lata. Plam ma bardzo duzo,jak tak dalej choroba bedzie postepowac, to za dwa lata bedzie cala biala.Wiec jezeli Bicom chociaz zatrzyma rozwoj choroby, to dla nas to juz jakis sukces. Osoba do ktorej chodzimy na sesje Bicomem,kiedys wyleczyla chlopca chorego na bielactwo,uwaza to za najwiekszy swoj sukces.Ale powiedzial mi ze szase sa 50%na50%,kazdy organizm jest inny.
Co do krazenia -on sie konsultowal ze znajomymi lekarzami,oni twierdza ze to problem krazenia krwi.
Sesja trwa 15 min (na pierwszym spotkaniu, za pomoca rezonansu okresla sie czas trwania sesji-w naszym przypadku jest to 15 min.),terapia jest raz w tygodniu.To sa dwie metalowe diody,ktore sa oczywiscie podlaczone do rezonansu.Ona je trzyma w dloniach,nie moze ich laczyc razem.W trakcie sesji ,on zmienia 4 razy czestotliwosc fal,trzy "terapie"sa na poprawe krazenia ,jedna na Vitiligo.Po terapi trzeba wypic duzo wody nie gazowanej-dorosli 3 litry,dzieci 2L.
Na poczatek sesji musi byc 20,(juz 5 za nami),jezeli zaczna sie jakies zmiany-na lepsze-bedzie ich kolejne 20.
Od jakiegos czsu chodze z moja corka na akupresure,(10 min ,raz w tygodniu),jak zaczelismy masaze ,pani twierdzila ze on ma problem ze sledziona ,dwunastnica i trzustka
Zanim zaczelismy terapie Bicomem poprosilam ja o sprawdzenie krazenia-stwierdzila ze jest slabe.Obecnie caly czas mamy problem ze sledziona-krazenie lepiej.
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 08:18   

Hej,

A ja mam przy okazji pytanie czy BICOM to terapia dla palaczy? jesli tak to gdzie coś takiego robią w łódzkim? Łódź i północne powiaty? wie ktoś może?

A oprócz Łodzi gdzie w Warszawie można udać się na taki zabieg i dlaczego jest on az tak drogi?! :(

Z góry dzięki za info :kwiatki:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 08:56   

u mnie w rodzinie kilka osob bylo na tej terapii dla palaczy ale niewiem czy to byla metoda bicom, choc ciocia mowila ze tez jej podlaczyli cos. Tam miala wypalic ostatniego papierosa i ciocia i wuja nie pala (wuja raz wrocil ale pozniej znowu poszedl na ten zabieg i nie pali do dzis) moj tata tez nie pali ale stwierdzil ze o nie po tym zabiegu tylko wstyd mu bylo zaczac bo cala rodzina wiedziala ze byl na takim zabiegu:) Ale jakies to dzialanie ma bo ciocia twierdzi ze dzieki temu nie pali. Pozniej jeszcze kilka osob z mojej rodziny bylo na tym ale oni nadal pala.
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 12:32   

dzięki Szanti :) good news :) chciałabym żeby oduczyć ojca palenia. Bardzo bardzo bardzo... ale samym chceniem to sie nie da musze czegos poszukac.

Teraz zeby udało mi sie to zlokalizowac gdzies blisko i zorganizować czas zeby z nim jechać, moge zapłacic nawet i te dziadowskie sumy zeby tylko podziałało, juz nawet niewazne moje plamy!

dzięki! :-)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 09:11   

,,Nie jest mądrą rzeczą chwalić to, czego nie znamy, ale krytykowanie tego jest głupotą.
-- Da Vinci,,

nie kapuje na jakiej zasadzie ma działać BICOM... czy działa czy nie działa... nie wiem ?

ale...

Jak wykrył cała masę stanów zapalnych może warto potwierdzić to w sposób konwencjonalny... najtaniej (ponizej 10 PLN) bedzię zrobić badanie CRP... w przypadku stanów zapalnych a zwłaszcza aż tylu powinno być mocno podniesione...

uważam ze warto konfrontować te wyniki uzyskane jakim kolwiek biorezonansem z badaniami z laboratoriów a już szczególnie jeżeli badający jest pewien na 100%...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Pon 13 Sie, 2012 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 22:31   

Aparaty do terapii biorezonansowej są różne w zależności od metody badań i sposobu montowania aparatury na skórze.
W tym przypadku BICOM oznacza, że są to elektrody trzymane w dłoniach. Przez te elektrody emitowane jest zmienne pole elektromagnetyczne. Uważa się, że komórki organizmu człowieka posiadają naturalną częstotliwość rezonansową, która ulega zmianie w zależności od stanu chorobowego komórek.
Urządzenie bada odpowiedzi z organizmu i na podstawie zaburzonych sygnałów prezentuje diagram który jest interpretowany przez osobę która wykonuje badanie.
Leczenie tym aparatem ma polegać na wysyłaniu zmodyfikowanych sygnałów które mają przywrócić naturalną częstotliwość komórek.

Wady takich zabiegów:
1. Interpretacja wyników dokonywana jest przez człowieka, na podstawie diagramów. To powoduje że w rożnych gabinetach badający dają różne diagnozy. na różnych aparatach do badań biorezonansu wychodzą inne wyniki.

2. Nawet jeżeli badający się nie pomyli to wskazuje miejsce pośrednie problemu. Czyli tkankę uszkadzaną a nie tkankę źle pracującą. Nie wskazuje błędnie działających procesów biochemicznych

3. Same badania nie uwzględniają procesów biochemicznych zachodzących w organizmie, a to powoduje że leczy się tylko objawy.

4. Leczenie tą metodą daje takie same efekty jak naświetlanie - usunięcie objawu w postaci bielactwa - tutaj przez odczulanie . Efektem takiego leczenia po wielu latach będzie inna poważniejsza choroba.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012 16:22   

JanBiela napisał/a:
Efektem takiego leczenia po wielu latach będzie inna poważniejsza choroba.


jaka inna, poważniejsza choroba? u mnie naswietlanie przestalo juz dawac efekty, wyleczylem biodra, czesc piszczeli i kolan. moze ta metoda podziala na mnie?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012 18:09   

A jak dużo plamek zostało Ci jeszcze do wyleczenia?
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pią 24 Maj, 2013 19:40   

dawno mnie tutaj nie było,czas szybko upłynął...a u mnie?nic nowego,plam na dłoniach coraz więcej,stare też się powiększyły.Do BICOMU nie wróciłam i zrezygnowałam z jakiegokolwiek leczenia do teraz.Dziś zamówiłam żel i tabletki VITIX oraz promiennik UVB o którym wyczytałam na forum.Nie wiem czy dobry wybór metody leczenia,ale jak nie spróbuję nie będę wiedziała :wink: pozdrawiam wszystkich forumowiczów :grin:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 26 Cze, 2013 21:38   

ja mam takie pytanie czy ktos z Was ma potwierdzone badaniami stan zapalny?

[ Dodano: Sro 26 Cze, 2013 22:39 ]
jakie badania należy wykonać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo