Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo a wypadanie włosów.
Autor Wiadomość
Lilaaa 

Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 63
Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 13:38   Bielactwo a wypadanie włosów.

Czy bielactwo i wypadanie włosów idzie ze sobą w parze?
Czy to jest jakoś powiązane i jeśli ktoś ma bielactwo nabyte
może stracić włosy? Może to trochę absurdalne ale kto pyta nie błądzi :)
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 14:02   

Hmm... nie zauważyłem nigdy i nie słyszałem aby przez bielactwo wypadały komuś włosy. To stwierdzenie odłożyłbym do lamusa, jeśli ktoś z bielactwem ma problem z włosami to sądzę że przyczyna tego leży po całkowicie innej stronie. Jedyny efekt dla włosów przy bielactwie jaki można faktycznie zaobserwować to strata koloru także dla nich tak samo jak w przypadku skóry.
 
 
Lilaaa 

Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 63
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 16:33   

O jak miło że nareszcie ktoś się skusił
i zajrzał na mój temat a co najważniejsze podzielił
się doświadczeniami ;)
Dziękuję ;)
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 20:40   

Zgadzam się ze SnaKe'iem. Dla mnie to kompletna bzdura i brak powiązania, chociaż z tego co kiedyś czytałem, to wypadanie włosów także wiąże się z problemami z układem immunologicznym.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 08:53   

http://www.czytelniamedyc...-autoimmun.html

ten artykul pasuje tutaj ale walic tą koneksje

bo z artykulu wynikaja bardziej powazne sprawy

-obnizone iga u sporej grupy pacjentów

-podwyzszone ige u sporej grupy pacjentow

-eozynofilia u sporej grupy pacjentow

-refluks nie jest normalny u dzieciakow po 6-7 lat

mam tlko nadzieje ze lekarze po zrobieniu tych badan nie odeslali dzieciakow do domow bo chyba tylko u jednego te podstawowe wartosci byly ok...

jezeli podwyzszone ige i eozynofilia pasozyty bardzo prawdopodone u sporej grupki

podwyzszone ige pasozyty alergie... pewnie na mleko bo wlasnie wyrosli z producji podpuszczki a wkolo cala masa debili mowiaca ze mleko takie zdrowe

obnizone iga... stres, niedozywienie, zwiekszona przepuszczalnosc jelit allergie, przypadkowa odp immunologiczna, mozliwa indukcja wielu roznych chorob


polecialem tezta droga i mam podwyzszone ige 277 na 100 normy... a wiec alergia... na co nie wiem jeszcze ale czas na panel... i badanie na celiakie chociarz nigdy nie mialem jakiegos klopotu nietolerancjami itp

p.s na 2 tygodnie wylaczylem mleko nabial... wczoraj pozarlem bialy ser i wyskoczyly bąble... test na kazeine ujemny... ? no ale sa jeszcze tam dwa bialka stawiam na beta laktoglobuline..

nawiazujac do tematu pewnie ze bielactwo moze byc powizane z wypadaniem wlosow jak i ze wszystkim podstawowe parametry we krwi odbiegaja od normy u wszystkich (90-95%)...

co ciekawe te badania nie sa drogie ... zamiast jednego prywatnego naswtelenia mozna zrobic ige lub iga... morfologia to 10 zeta...

polecam tez zrobic albuminy bo 95% osob z bielactwem ma je ponizej normy... a przyczyny hipoalbuminemi znowu sie zazbija z powyszymi podwyzszonymi wartosciami... i jak ktos chce szybko znajdzie nawet na wikipedi...

Zygac mi sie chce coraz bardziej jak czytam bzdury ze bielactwo jest choroba skory... kiedy podstawowe parametry mierzone ,,z krwi,, odbiegaja u wiekszosci chorych od normy... wyglada na to ze jest to jedynie manifestacja na skorze bardziej podstawowych procesow...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Wto 05 Cze, 2012 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo