Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Temat 1398
Autor Wiadomość
User2584

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2013 09:53   vitiskin czy vitix jaki żel do leczenia bielactwa

Na wstepie chciałbym z góry zadeklarować że nie jest to akcja marketingowa VITISKIN. Jestem dosyć głeboko zanurzony w temacie ze względów naukowo-medycznych wiec chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami. Mam do czynienia zarówno z pacjentami jak i lekarzami. Trzeba też rozgraniczyc rodzaje plam bielackich: jeśli nie ma w nich już melanocytów, wszystkie zostały uszkodzone i obumarły to nie ma szansy na repigmentację.

Nie znany jest mechanizm powodujący bielactwo, może być to dieta i sposób życia, stan zapalny, hormony. W każdym razie w plamach bielackich stwierdzono bardzo wysokie stężenie wolnych rodników i nadtlenku wodoru (o3- H2O2-) co wskazuje że enzym odpowiedzialny za metabolizm tych substancji jest niesprawny. Tak więc Vitiskin i Vitix dodają do skóry ten enzym żeby zneutralizować plamy bielackie a nastepnie promieniowanie UVB stymuluje melanocyty do produkcji melaniny. Dodatkowo Vitiskin dostarcza składników potrzebnych w reakcji biochemicznej produkcji melaniny, miedzi cynku i wapnia. ( zobacz schemat poniżej)


VITISKIN ma lepszą dysmutazę/ katalazę nadtlenkową, Vitix ma wyciąg z melona który jest niestabilny, roskłada się po kilku miesiącu, w VITISKIN jest biotechnologiczny stabilniejszy enzym neutralizujący wolne rodniki, działa najlepiej z naświetlaniem UVB T01, wąskie pasma, albo naświetlanie słońcem w południe kiedy UVB jest najmocniejsze. UVB stymuluje melanocyty a UVA działa na melaniny, których i tak juz nie ma w plamach bielackich więc dłuższe naświetlanie UVA powoduje oparzenia. Naświetlać się słońcem mozna tylko w południe przez krótki okres do pół godziny a nastepnie stosować filtry UVA żeby nie poparzyc sie UVA. Jeśli w solarium używają UVA pod żadnym pozorem nie naświetlać sie

Obie maści są drogie 150Zł ale jest jeszcze jakaś maść ziołowa o której mi mówiono że działa z naświetlaniem tylko nie wiem jaki jest mechanizm tego działania, prawdopodobnie podobny jeśli działa bo w przypadku bielactwa trzeba po pierwsze przywrócić w skórze zdrowe naturalne środowisko a nastepnie pobudzić melanocyty do produkcji melaniny.
Ostatnio zmieniony przez User2584 Sob 14 Wrz, 2013 16:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pon 09 Cze, 2014 13:51   

 
 
User2676

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 14
Wysłany: Czw 03 Lip, 2014 09:32   

 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Czw 03 Lip, 2014 21:41   

Ostatnio zmieniony przez on Czw 03 Lip, 2014 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo