Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Locoid lipocream
Autor Wiadomość
radziszon 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010 12:59   Locoid lipocream

Hej

Ostatnio dermatolog przepisała mi Locoid lipocream na plamki na dłoniach, mówiąc że na dłonie daje dobre efekty. Czy stosował ktoś to lub coś słyszał o tym ?
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010 18:15   

No nie miałem, jak przeczytałem jego ulotkę, to stosowany jest do leczenia AZS, jak połowa leków na stosowanych na vitiligo. Wiesz ta maść jest z grupy kortysteroidów czyli jej dłuższe stosowanie prowadzi do pewnych skutków ubocznych, m.in. nadmierne owłosienie skóry, miejscowe odbarwienia skórne, czy wzrost ciśnienia gałkowego w oczach co ma zwiększać ryzyko wystąpienia zaćmy ale wiesz na każdych ulotkach starszą:) powiem tak jeżeli masz zamiar stosować to długo- a tak robi się w przypadku leczenie vitiligo, to raczej bym nie próbował... Leki sterydowe stosuje się przez krótki okres czasu raczej, wiesz nie jestem lekarzem ale jak moja siostra była u dermatologa z nadmiernie wypadającymi włosami, to też zalecił jej sterydy w postaci kropelek na skórę głowy, nic jej nie powiedział kiedy ma zaprzestać ich stosowanie. Używała ich przez 1,5 tyg bo potem miała uczucie pieczenia/rozsadzania skóry na głowie.


P.S. jeżeli jest to tania maść, to możesz kupić i stosować przez ok 2 tygodnie:) zresztą nie wiem jak mówił Ci dokładnie lekarz:D
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010 21:15   

Stosowłam na zapalenie skóry, akurat w miejscu gdzie są białe łatki - nie pomogło na plamy, ale na swędzenie tak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo